تلفن :  ۲۲۵۶۸۹۴۸ - ۲۲۵۶۵۹۹۲

تهران ، پاسداران ، گلستان10، پلاک44

  • تلگرام
  • اینستاگرام

۱۱۴۳


گالری نقره پولادخان

قلمزنی از دیرباز در ایران بر روی فلزات گوناگون انجام می گرفته است که امروزه زینت بخش موزه های بزرگ دنیاست و این فن زیبا و ماندگار گویای حالات گوناگون اجتماع ما بوده است و یکی از مهمترین ابزار شناخت و بررسی تاریخ این سرزمین می باشد.
در گذشته های دور آثار قلمزنی شده نمایانگر باورها و تا اندازه ای نمایانگر آداب و رسوم زندگی مردم و تحت تاثیر بسیار زیاد حکومت ها بوده است که با چیره دستی تمام و فنونی که امروزه یا فراموش شده اند و یا نمی توانند پاسخگوی نیاز امروز باشند صورت می گرفته است. ولی امروزه این فن به دلیل تقاضای زیاد بازار از گستردگی در طرح و قلم و زیرساخت برخوردار می باشد. 
سبکهای قلمزنی امروز عبارتند از برجسته - سیاه قلم - ریز قلم - مشبک و... که هر کدام از این سبکها با ابزارهای خاص خود و طرحهای زیبا انجام می پذیرد. قلمزنی امروزه هم جنبه تزیئنی داشته و هم جنبه کاربردی، همانند : آینه شمعدان - سرویس چای خوری و شربت خوری - لوستر و غیره که می توان همه این طرحها و سبکها را بر روی نقره قلمزنی نمود و چه زیباست سیاهی قلمزنی روی سپیدی نقره.
آثار قلمزنی علاوه برآنکه می تواند مایه لذت شده، بیننده را به ژرفترین بخش هنر و صنایع دستی ایران برده تا بتواند ردپای نیاکان ما را در این فن احساس کرده و اندکی بر گذشته ایران بیندیشد می تواند به عنوان سرمایه و پس انداز و پشتوانه ای برای اقتصاد خانواده و همچنین به عنوان یک میراث خانوادگی نقش بزرگی ایفا کند.
درهمین راستا کارگاه وگالری نقره پولادخان با عرضه انواع قلمزنی به سبکهای گوناگون در سطوح مختلف بر روی نقره، افتخار این را دارد که آثار فاخر و نفیس از جمله آینه وشمعدان - ظروف - سرویس چای - ظروف مدرن و... ازهنرمندان چیره دست این فن را خدمت هموطنان گرامی عرضه دارد تا بتواند این آثار قلمزنی را به خانه های شما آورد.

آگهی های مشابه


ثبت نظر یا پرسش

تکمیل موارد ستاره ( * ) دار الزامی است
درخواست شما با موفقیت ارسال شد
 

نظرات